Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Minimalistyczne wnętrza, czyli jakie? W jaki sposób uzyskać pożądany efekt?

Dom Data publikacji - 9 lipca 2022 Autor - Redakcja wzorywidze.pl
minimalistyczne wnętrza


Minimalistyczne wnętrza prezentują się bardzo efektownie pomimo prostoty i ograniczenia elementów wyposażenia do minimum. Meble i dekoracje są starannie dobrane, aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło spójną całość aranżacyjną. Minimalizm to przede wszystkim naturalne materiały, stonowana kolorystyka, jasne i przestronne pomieszczenia. Oczywiście nie może zabraknąć też kolorowych akcentów i tekstyliów, które ożywiają wystrój, dodają przytulności. Minimalizm można poznać także po formach ascetycznych, kątach prostych, braku zbędnych gadżetów. Materiały i meble są wysokiej jakości.

Jak stworzyć minimalistyczne wnętrza w swoim domu?

Jeśli ktoś lubi połączenie prostych form i stonowanych kolorów, to minimalizm będzie dla niego idealny. Trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach podczas aranżowania wnętrz, ale możliwości jest wiele. Sięgać należy po meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, najlepiej z litego drewna. Mają mieć prostą formę, mile widziane będą geometryczne kształty. Wystrzegać należy się skomplikowanych kształtów. Minimalistycznych w pomieszczeniach króluje natura. Dotyczy to przede wszystkim elementów wyposażenia. Istotne jest to, aby postawić na stonowaną kolorystykę, która zostanie ożywiona kolorowymi akcentami. Do wyboru są różne odcienie bieli, beżu, szarości. Można też śmiało sięgać po czerwień. Dobrym wyborem będą także odcienie brązu. Bardziej intensywne kolory należy stosować z umiarem. Najlepiej sprawdzą się jako dodatki. Przykładem będzie żółty fotel, czerwona poduszka, zielony dywan itd. W przypadku minimalizmu należy zapomnieć o gromadzeniu bezużytecznych elementów wyposażenia. Im mniej, tym lepiej. Istotne jest to, aby nie zaśmiecać przestrzeni niezbędnymi bibelotami. Dekoracje powinny być praktyczne i dopasowane do wystroju wnętrza.

W jaki sposób wprowadzić do domowych wnętrz styl minimalistyczny?

Każdy przedmiot znajdujący się w minimalistycznym pomieszczeniu powinien pełnić określoną funkcję. Należy postawić na użyteczne elementy wyposażenia. Wystrzegać należy się zbędnych rzeczy, które nie pasują do minimalizmu. Ograniczyć trzeba się także do ilości sprzętu w domu. Należy wybierać tylko to, co jest niezbędne, potrzebne na co dzień. Warto postawić na uniwersalne przedmioty, które posłużą przez wiele lat. Istotne będzie wobec tego postawienie na rzeczy solidne, z wysokiej jakości materiałów. Dotyczy to przede wszystkim mebli, ale nie tylko. Styl minimalistyczny to przede wszystkim powrót do natury. Warto wobec tego otaczać się drewnem, kamieniem, tekstyliami z bawełny i lnu. Istotne jest także to, aby jak najwięcej rzeczy schować. Wpłynie to korzystnie na estetykę wnętrza. Pozwoli wprowadzić harmonię, ułatwi utrzymanie porządku. Przyda się wobec tego wiele schowków. Warto stawiać na funkcjonalne meble typu pufa z siedziskiem, łóżko z pojemnikiem. Oświetlenie do pomieszczenia minimalistycznego powinno być jak najmniej widoczne. Oszczędny wygląd to podstawa. Godne polecenie będą plafony, tuby, proste kinkiety. Istotne jest to, aby nie przesadzać z ilością kolorów.

dekorator wnętrz kraków

Redakcja wzorywidze.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do pięknych przestrzeni i praktycznych rozwiązań w domu. Odkryj artykuły i porady dotyczące projektowania wnętrz, budowy, remontów oraz dekoracji, które pomogą Ci stworzyć wymarzone miejsce do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

projekty domów