Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Zdrowe kwiaty doniczkowe w domu – jakie wybrać?

Dom Data publikacji - 11 lipca 2022 Autor - Redakcja wzorywidze.pl
Zdrowe kwiaty doniczkowe do domu

Twoje pomieszczenia poza podstawowymi meblami potrzebują kilku dodatkowych elementów, które umilą przebywanie w domu. Tutaj sprawdzą się przede wszystkim rośliny doniczkowe. Kwiaty posiadają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również mają wpływ na nasze zdrowie. Poznaj wielofunkcyjne rośliny do twojego domu, które uchronią cię od wielu chorób. Zdrowe kwiaty doniczkowe w domu – sprawdź teraz.

Aloes – wielofunkcyjna roślina

Aloes jest rośliną, która posiada bardzo dużo pozytywnych dla nas cech. Przede wszystkim usuwa toksyny oraz niebezpieczne dla człowieka substancje z powietrza – działając jak pewnego rodzaju filtr. Aloes to roślina, z której możemy także korzystać w celach pielęgnacyjnych. Miąższ działa między innymi regenerująco na oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów oraz uszkodzenia skóry. Roślina w swoim składzie posiada między innymi kwas foliowy, beta karoten, przeciwutleniacze oraz aminokwasy i sole mineralne. Sprawia to, że możemy wykorzystać aloes do codziennej pielęgnacji ciała lub twarzy. Z tej rośliny przede wszystkim zadowolone będą kobiety, gdyż jest to składnik wielu maseczek, kremów oraz odżywek.

Aloes można również wykorzystać do wykonania soku z aloesu, jednakże do tego potrzebujemy trzyletniego okazu. Warto pamiętać, że im starszy aloes, tym posiada więcej drogocennych składników, dlatego też warto roślinę hodować latami. Dodatkowym aspektem tej rośliny jest to, że nie jest ona wymagająca. Wystarczy, że zapewnimy jej odpowiednie nasłonecznienie oraz wodę. Jeżeli dostarczymy wystarczająco składników –  ustawimy ją na słonecznym parapecie i nie przelejemy rośliny, to z pewnością odwdzięczy się ona dużym wzrostem.

Wielofunkcyjne kwiaty doniczkowe – Skrzydłokwiat

Zdrowe kwiaty doniczkowe w domu to z pewnością skrzydłokwiaty. Jest to roślina, której charakterystyczną cechą są białe kwiaty posiadające jeden, duży płatek. Oczyszcza ona powietrze z toksyn. Dodatkowo, gdy odpowiednio dbamy o skrzydłokwiat, on odwdzięcza nam się dobrym nawilżeniem powietrza w pomieszczeniu. Roślina uwielbia stałą temperaturę powietrza oraz dużą wilgotność gleby, dlatego pamiętaj o tym, jeżeli wybierzesz skrzydłokwiat do swojego mieszkania.

Zdrowe kwiaty doniczkowe w domu – Paprocie

Paprocie to rośliny, które przeżywały swoją popularność podczas okresu PRL. Z pewnością widziałeś je nie raz u swoich rodziców czy też dziadków. Obecnie nie są aż tak często hodowane, jednakże warto to zmienić. Paprocie przede wszystkim posiadają możliwość oczyszczania oraz naturalnego jonizowania powietrza. Dodatkowo, wytwarzają bardzo dużo tlenu w porównaniu do innych roślin. Odpowiednia pielęgnacji paproci z pewnością odwdzięczy się nam w kwestii zdrowotnej. Roślina ta pomaga zniwelować problemy w zaczerwienionymi oczami, układem oddechowym. Dzieje się tak dlatego, gdyż obficie podlewana roślina zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Gdy będziesz wybierać kwiaty do twoich pomieszczeń, zastanów się nad umieszczeniem paproci w salonie lub sypialni.

Skrzat – desing

Czy warto inwestować w systemy inteligentnego domu

Redakcja wzorywidze.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do pięknych przestrzeni i praktycznych rozwiązań w domu. Odkryj artykuły i porady dotyczące projektowania wnętrz, budowy, remontów oraz dekoracji, które pomogą Ci stworzyć wymarzone miejsce do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dekoracje świąteczne DIY – jak ozdobić dom na różne święta